משאבות בורגיות

סדרת API משאבות בורגיות לתעשייה תהליכית (תקן API)
משאבה בורגית
סדרתFMC /FMS משאבות בורגיות במבנה מנונובלוק ללא גיר
משאבה בורגית חלזונית
סדרת H משאבה בורגית סניטרית עם אפשרות לcip במגוון רחב של חומרים
משאבה בורגית חלזונית
סדרת G משאבות בורגיות עם חילזון מקדים (הופר)
משאבה בורגית חלזונית
סדרה K INOX
סדרת BK משאבות בורגיות במבנה סטנדרטי
 

משאבות בורגיות חלזוניות (נפחיות) לשאיבת שפכים, ביוב, בוצה, כימיקלים וחומרים צמיגיים. משאבות בורגיות, נועדו להעברת נוזלים ע”י דחיקת החומר הנשאב מפתח יניקת המשאבה אל קצה הסניקה שלה. אורכה הכללי של המשאבה וכמובן הספק המנוע המוצמד אליה, יקבעו את העומד/ לחץ שהמשאבה יכולה לפתח. חלקיה ההידראולים של המשאבה, מורכבים משני חלקים עיקריים: רוטור וסטאטור. הסטאטור העשוי משרוול ברזל ( או כל מתכת אחרת) אשר בתוכו מורכב צילינדר עשוי גומי ( הרכב הגומי נקבע בהתאם לנוזל הנשאב) מבנה הצילינדר מורכב מתעלות בתוכן מסתובב הרוטור ( עשוי נירוסטה ע”פי רוב) סיבוב הרוטור בתוך הסטאטור, מגלה תאים ניפחיים בהם מצטבר החומר הנשאב בכל מחזור סיבוב של רוטור. בכל מחזור עובר החומר הנשאב מתא לתא בדרכו קדימה אל קצה המשאבה.

משאבה בורגית מתאפיינת ביכולתה להעביר נוזלים צמיגיים יחסית או נוזלים עם מוצקים אורגניים רבים ללא אפקט “הגזירה” המתאפיין בסוגים רבים אחרים של משאבות. יכולת זו, מקנה למשאבות הבורגיות יתרון משמעותי בשימוש לאפליקציות הדורשות מינימום התערבות או פגיעה במאפייני החומר הנשאב. יתרון נוסף בפעולת השאיבה של המשאבה הבורגית היא באופן פעולתה ההידראולית (החלקה ללא פולסים). המשאבה הבורגית ככל משאבת שינויי נפח אחרת, מאפשרת עבודה בטווח רחב של ספיקות ולחצים וכן מאפשרת גמישות רבה בהתאמתה לנקודות עבודה שונות ללא שינויי דגם המשאבה או גודל המנוע וללא פגיעה פיזית בהם.
המשאבה הבורגית מתוצרת sydex קיימות בטווחי ספיקות ולחצים עד 300 מק”ש ועד כ- 48 בר (200 מטר) ניתן לספק משאבות מאושרות מזון אשר חלקיהן ההידראולים מאושרים למגע עם מזון , תרופות ושאר נוזלים סטריליים.

אולי תתעניין גם ב:

משאבות לאינסטלציה

משאבות בוצה וטיפול בשפכים